fbpx
Loading...
9985 Ft felett ingyenes szállítás!
25 000 Ft felett ajándék!
Minden, ami vegán Környezetvédelmi hitvallásunk
Női egészség: tudnivalók és tanácsok
Pozitív terhesség teszt

17 tanács, ami segítheti a gyorsabb teherbeesést

Magyarországon kb minden 6. párnál jelentkezik fogantatási probléma. Természetes módszerekkel sokat tehetsz azért, hogy növeld esélyeid a teherbeesésre. Részletek a cikkben!

Pozitív terhesség tesztMagyarországon becslések szerint minden hatodik párnál jelentkezik valamilyen termékenységgel kapcsolatos probléma. Szerencsére léteznek természetes módszerek a termékenység javítására és a fogantatás esélyének növelésére. A kutatások azt mutatják, hogy az életmódbeli változtatások csaknem 70 százalékkal képesek a termékenységet fokozni. Íme, 17 tanács a gyorsabb teherbeesésért!

1. Egyél antioxidánsokban gazdag ételeket!

Az antioxidánsok hatástalanítják a szervezetben található szabadgyököket, melyek a spermiumokra és a petesejtre egyaránt károsak lehetnek. Az olyan antioxidánsok, mint például a folát vagy a cink, a férfiak és nők termékenységét egyaránt javíthatják.

Sok antioxidáns található a gyümölcsökben, zöldségekben, magvakban.

megfelelo_taplalkozas_a_ferfi_egeszsegert2. „Reggelizz, mint egy királynő”!

Egy 2013-as kutatás szerint a bőséges reggeli növelheti a termékenységet. Fontos azonban, hogy ez egy szerény vacsorával párosuljon, ellenkező esetben elhízáshoz vezethet. Azoknak a nőknek, akik a napi teljes kalóriamennyiségük nagy részét reggel viszik be, az inzulinszintjük 8%-kal, a tesztoszteron szintjük pedig 50%-kal alacsonyabb, mint azoknak, akik reggelire keveset esznek és alaposan bevacsoráznak.

3. Kerüld a transzzsírokat!

Az elsősorban feldolgozott élelmiszerekben található transzzsírok negatív hatással vannak a női termékenységre. Fogyassz egészséges telítetlen zsírokat, például olajos magvak, olívaolaj, repceolaj, avokádó, zsíros halak.

4. Csínján a szénhidrátokkal!

Az alacsony szénhidráttartalmú diéta bizonyítottan pozitív hatással van a szervezet hormonegyensúlyára, így javítja a termékenységet. Különösen hatásos a policisztás petefészek szindrómában (PCOS) szenvedő nők esetében.

5. Kerüld a finomított szénhidrátokat!

A túl sok finomított szénhidrát (fehér liszt, finomított cukor, fehér rizs, cukros üdítőitalk, stb.) fogyasztása megemeli az inzulinszintet, ami növeli a terméketlenség kockázatát és nehezítheti a teherbeesést.

6. Növeld a rostbevitelt!

A rost segít szabályozni az ösztrogén, progeszteron és tesztoszteron szintet, valamint a vércukorszintet is egyensúlyban tartja. A rostok a gyümölcsökben, zöldségekben, olajos magvakban, hüvelyesekben, teljes kiőrlésű gabonatermékekben nagy mennyiségben vannak jelen.

A fehérje segít shake segít a fogyásban7. Fogyassz több növényi eredetű fehérjét!

Tudományos vizsgálatok igazolják, hogy a túl sok állati eredetű fehérje megnöveli a meddőség kockázatát. Ezzel szemben a növényi eredetű fehérjék (zöldségek, magvak, hüvelyesek) segítenek ezt a rizikót csökkenteni akár 50 százalékkal.

8. Ne félj a tejtermékekben található zsírtól!

Egyes kutatások szerint a hagyományos, zsírban gazdagabb tejtermékekből már napi egy adag fogyasztása is kimutathatóan (27%-kal) csökkenti a fogamzási problémák előfordulását.

9. Szedj vitaminokat!

A szervezetnek az optimális működéshez szüksége van bizonyos létfontosságú tápanyagokra – vitaminokra, ásványi anyagokra és egyéb nyomelemekre. Kutatások szerint a vitamint szedő nők esetében 41%-kal alacsonyabb a meddőség kockázata. A termékenység szempontjából kiemelten fontos tápanyagok: folát, B6-vitamin, E-vitamin, D-vitamin, C-vitamin, kalcium, vas, cink.

Edzés10. Mozogj többet!

A mozgásszegény életmód hozzájárulhat a meddőség kialakulásához, a rendszeres mérsékelt testmozgás viszont bizonyítottan javítja a termékenységet. Vigyázni kell azonban, mert az edzést túlzásba is lehet vinni! A túlzottan intenzív fizikai aktivitás negatívan befolyásolhatja a termékenységet.

11. Relaxálj!

A sok stressz és feszültség kimutathatóan csökkenti a fogantatás esélyét. Felmérések szerint a stressz az egyik leggyakoribb oka a meddőségnek. Tegyél meg mindent, hogy kiiktasd a stressz forrását! Tarts néhány nap pihenőt! Hallgass megnyugtató zenét! Próbálj ki különböző stressz csökkentő módszereket, például meditáció vagy jóga.

12. Ne igyál sok kávét!

A koffein hatására csökkenhet a termékenység. Egy kutatás szerint azoknak a nőknek, akik naponta több mint 500 mg koffeint fogyasztanak, akár 9 és fél hónappal több időbe telik teherbe esni. A magas koffeinbevitel a vetélés esélyét is fokozza. Napi 1-2 csésze kávénál többet ne igyál!

13. Ügyelj a testsúlyodra!

A testsúly az egyik legfontosabb tényező, ha termékenységről van szó. Egyik véglet sem kedvező a termékenység szempontjából – a túlzott soványság, illetve a túlsúly egyaránt sokat ronthat a fogantatás esélyén. Használj BMI kalkulátort az ideális testsúlyod kiszámításához!

14. Figyelj a megfelelő vasbevitelre!

A vashiányos állapot károsan befolyásolja a termékenységet. Emellett a megtermékenyítés után a magzatnak is sok vasra lesz szüksége, így nagyon fontos, hogy odafigyelj a megfelelő vasbevitelre. Sok vasat tartalmaznak a húsok, de növényi eredetű vasforrások is vannak, valamint kiegészítőket is szedhetsz.

15. Ne fogyassz alkoholt!

Tanulmányok egész sora bizonyítja, hogy a túlzott alkoholfogyasztás csökkenti a termékenységet. Egy kutatás szerint napi öt pohár bor 3-6 hónapon át közel felére csökkenti a termékenyülés valószínűségét. Az alkohol a spermiumok képződését és mozgását is károsítja.

16. Kerüld a szóját!

Egyes kutatások szerint a szójában található fitoösztrogének negatívan hatnak a hormonháztartásra és termékenységi gondokat okozhatnak. A szója a spermium minőségét is rontja és a libidót is csökkentheti.

17. Próbálj ki gyógynövényeket!

Bizonyos gyógynövények hozzájárulhatnak a termékenység növeléséhez. Ilyen például a maca gyökér (férfiaknak), a barátcserje (hölgyeknek), a méhpempő, a propolisz vagy a méhpollen (férfiaknak és nőknek egyaránt).

 


Bővebben érdekel a téma? Látogass el www.babalesz.hu weboldalunkra!

Felhasznált irodalom
https://authoritynutrition.com/17-fertility-tips-to-get-pregnant/
Ha tetszett, oszd meg vagy kedveld!
Kapcsolódó termékek
Ezt láttad már?
A D-vitamin hatása a női hormonrendszerre
Netamin Facebook oldal Netamin Instagram oldal Netamin Pinterest oldal Netamin Youtube csatorna Netamin kapcsolat oldal