Azt érzékeltük, hogy kerested fel oldalunkat. Tudtad, hogy ebbe az országba is teljesítünk rendeléseket?
Részletek
Loading...
14900 Ft felett ingyenes szállítás!
5000 Ft felett ajándék!
Minden, ami vegán Környezetvédelmi hitvallásunk
Természetes gyógymódok
maca gyökér

Maca gyökér: mikor és mire használjuk ezt a gyógynövényt?

A maca gyökér csekély szexuális vágy, potenciazavarok esetén természetes megoldást nyújthat. Nőknél is hatásos! Ismerd meg a maca por titkát!

A maca (Lepidium mayenii), vagy más néven perui ginzeng, egy rendkívül érdekes növény. Kizárólag az Andokban, kifejezetten viszontagságos körülmények között, 3400 méteres magasságban terem, mégis Dél-Amerika és az egész világ egyik kedvenc afrodiziákuma és termékenységfokozója.

A maca tradicionális használata évezredekre nyúlik vissza, napjainkban elsősorban szárított por és kapszula formájában népszerű. A maca libidóra, nemi vágyra gyakorolt hatásával már rengeteg tudományos kutatás foglalkozott. Most bemutatjuk kicsit közelebbről is ezt a csodanövényt!

Csökkentheti a stressz káros hatásait, védhet a betegségektől

A stressz lehet mentális vagy fizikai, eredhet munkahelyi, otthoni problémákból, betegségből, sérülésből, káros életmódbeli szokásokból, hormonális zavarokból és számos más forrásból. Bármi is az eredete, a stressz negatívan befolyásolja a szervezetünk működését. A maca egy úgynevezett adaptogén hatású, olyan gyógynövény, ami növeli a test érzelmi és fizikai stresszel szembeni ellenálló-képességét, frissíti a szervezetet és fokozza a regenerációt.

A maca hatóanyagai

A maca gyökér eredeti felhasználói a perui őslakos indiánok, akik a szárított gumók energetizáló hatását korán felfedezték. Az ízében leginkább földes, céklára emlékeztető zamatú gumó a zeller- és retekféléinkhez hasonlatos. Speciális hatóanyagai élénkítenek, fokozzák az erőnlétet és a fizikai teljesítőképességet, de mindkét nem esetén a szaporítószervrendszerre is jótékonyan hatnak a megfigyelések szerint.
A maca hatása sokoldalúságának is köszönhető, a csak rá jellemző fitohormonokon illetve fitotápanyagokon túl tele van vitaminokkal és ásványi anyagokkal. Magas az A-, B1-, B2-, B3-, C-, és D-vitamin tartalma, melyek elsőrangú antioxidánsok. Ásványi anyagok közül tartalmaz kalciumot, magnéziumot, vasat, cinket, rezet, nátriumot és káliumot is. Gyökérgumó révén magas a rost- és fehérjetartalma, tartalmaz hasznos zsírsavakat, aminosavakat, és az említett antioxidánsokat.

A hagyományos kínai és indiai orvoslás gyakorlói több száz éve ismerik és használják az adaptogéneket, bár maga az elnevezés csak a 20. század közepén született meg. További közismert adaptogén növények a ginzeng, az ashwagandha, a Rhodiola rosea és az édesgyökér. Az adaptogén hatás azt jelenti, hogy a hatóanyag mérsékli a szervezetben túlműködő folyamatokat, viszont serkenti azokat, amelyek alulműködésben vannak.

A maca gyökér por fokozza a szexuális vágyat

A legendák szerint az Inka Birodalom korában a harcvezérek maca gyökeret adtak harcosaiknak, hogy így növeljék erejüket – majd a harcok végeztével megvonták a macát tőlük, hogy megvédjék a nőket a katonák felfokozott libidójától.

maca gyökér természetes vágyfokozó nőknek és férfiaknak isA modern orvosi kutatások szép számmal igazolták már a maca vágyfokozó hatását. Egy 2002-es randomizált kettős vak kutatás, melyet az Andrologia című publikációban közöltek le, 57 férfi alanyt vizsgált (21-56 éves kor között). 4, 8 és 12 hét után a placebót szedő alanyok nem érzékeltek változást libidójukban, míg a macát szedő férfiak 8 hét után a szexuális vágy növekedését tapasztalták. Ezután még több klinikai vizsgálat bizonyította, hogy a maca fokozza a libidót és javítja a merevedési funkciót sportolók, egészséges férfiak és antidepresszáns gyógyszerek miatt szexuális zavarokban szenvedő betegek esetében is.

Hogyan működik? A maca potenciafokozó afrodiziákum hatását a benne lévő aminosavaknak és szteroloknak tulajdonítják. A vérvizsgálatok alapján a maca nem hat a tesztoszteron és ösztrogén szintre, vagyis úgy javítja a szexuális potenciát, hogy a hormonszabályozást eközben nem módosítja.

A maca a termékenységre is pozitívan hat: 2001-ben az Asian Journal of Andrology című szakfolyóirat publikált egy kutatást, mely szerint a maca növeli az ondó mennyiségét, a spermiumok mozgékonyságát és a spermiumszámot. A férfi nemi hormonok szintjét is vizsgálták és azt tapasztalták, hogy a maca nem avatkozik be a hormonháztartásba.

A maca gyökér egyéb pozitív élettani hatásai

  • A libidóra és reproduktív rendszerre gyakorolt pozitív hatásain kívül a kutatások szerint a maca csökkentheti az alábbi betegségek kockázatát:
  • ízületi gyulladás – a porcnövekedés fokozásával
  • immunrendszer erősítés, betegségekből való gyorsabb felgyógyulás - magas antioxidáns tartalma miatt
  • vérmérgezés – a májműködés javításával
  • diabétesz/cukorbetegség – a vércukor- és testsúly-kontroll javításával
  • szívbetegségek – az LDL „rossz” koleszterin csökkentésével, illetve növeli a vér oxigénellátottságát
  • memóriaromlás – bizonyos agyi vegyületek serkentésével
  • csontritkulás – a csontsűrűség növelésével
  • PMS (premenstruációs szindróma) – a hormonháztartás szabályozásával
  • prosztata problémák – a prosztatamegnagyobbodás csökkentésével
  • daganatos megbetegedések kockázatának csökkentése - vegyületei megkötik a szabadgyököket
  • gyorsabb regeneráció és nagyobb teljesítmény sporttevékenységek végzésekor
  • támogatja az idegrendszert, növeli a stressztűrő képességet, javítja a hangulatot
  • kedvezően hathat klimax idején a menopauza tüneteinek enyhítésével
  •  öregedésgátlás - antioxidánsai lassítják a sejtek elhasználódását, hámsejteknél ez a bőr fiatalságának megőrzését és az UV sugárzással szembeni ellenállóképességet is jelentheti

Hogyan használd ki a maca csodálatos erejét?

A maca leggyakrabban porként vagy étrend-kiegészítő kapszulaként kapható. Az általánosan javasolt napi beviteli mennyiség 500 mg és 2000 mg között van, de hosszú távú szedés esetén ajánlott napi 500 mg alatt maradni.

A maca port különböző ételekhez és italokhoz is adhatjuk; az íze enyhén diószerű, így például a mandulatejhez remekül illik. Szórható zabpehelyre, hozzáadható smoothie-hoz vagy fehérje shake-hez, teába is tehető, de süteményekhez is felhasználható (a szükséges liszt egynegyede kiváltható vele).

A maca egy adaptogén növény, ami azt jelenti, hogy szükség van bizonyos időre, míg teljes mértékben kifejti minden előnyét, átlagosan 5-8 hét mire jelentkeznek jótékony hatásai. Ezért is gyakori összetevője a rendszeres szedésű potencia-tablettáknak. Ugyancsak ezen okból időnként, 1-2 havonta érdemes szüneteltetni kb. 1 hétig a szedését, így a szervezet tud pihenni és a hatás is erősebb lesz a szedés újrakezdésekor. Amikor elkezdjük alkalmazni, először kis adagokban szedjük, majd fokozatosan érjük el az ajánlott napi mennyiséget.

Mire figyelj oda a maca termékekkel kapcsolatban?

Mivel élénkítő hatást is gyakorol, érdemesebb lehet a délelőtti órákban fogyasztani.

Káros mellékhatások nem ismertek a maca gyökér alkalmazásakor, de mivel közvetve hat az emberi hormonháztartásra, ezért pajzsmirigy problémák esetén jobb orvossal konzultálni a szedéséről!

Terhes és szoptatós anyukák mindig konzultáljanak szakorvosukkal, bármilyen természetes hatóanyagú étrend-kiegészítőt is akarnak szedni!

A maca gyökér nyers fogyasztását az őslakosok sem ajánlják, ám a hazánkban forgalomban lévő termékek mind száraz őrlemények, így teljesen biztonságosak.

Összefoglalva a maca gyökér legfontosabb tulajdonságait 

A zsázsa a keresztesvirágúak rendjébe és a káposztafélék családjába tartozó nemzetség. Egyik képviselője a maca gyökér nem tartalmaz hormont és nem is avatkozik be a hormonháztartásba, mégis javíthatja a szexuális potenciált.
A maca a perui Andokban elég mostoha körülmények között terem. Sok benne a fehérje, a szabad aminosav, a kalcium, de található benne magnézium, kálium, és vas is.

Impotencia és libidó zavarok

 Régebben az impotenciát az idősebb korosztály problémájának tartották, de manapság a 28-40 éves férfiak is érintve vannak e problémakört illetően. A fizikai tényezők között meg kell említeni a cukorbetegséget, a magas vérnyomást, a zsíranyagcsere-zavarokat és a dohányzást. A béta-receptor-blokkolók (vérnyomáscsökkentők), az allergia ellenes szerek, az altatók, a pajzsmirigyhormonok, a nyugtatók, a mellékvesekéreg-hormonok, például a kortizon, illetve a köszvény elleni szerek is okozhatnak hasonló problémát.

Női-férfi termékenység 

A maca gyökérben lévő alkaloidák állatkísérletekben fokozzák a termékenységet, valamint a sperma számot. Embereknél javíthatja a petefészek és a herék működését, de segítheti a mellékvese, hasnyálmirigy és pajzsmirigy működését is. Az általános erőnlétet is fokozhatja, segíthet fáradtság esetén. Mindkét nemnél tapasztalt eredményeket a hipotalamuszra és a hipofízisre gyakorolt hatással magyarázzák, de kísérletek lefolytatására van még szükség.

Továbbá… 

● csökkenti a stresszt, mert adaptogén hatású
● elősegítheti a szorongás, depresszió leküzdését
● javítja a szervezet immunitását, mivel tele van antioxidánssal
● segíthet a migrénes fejfájás megszüntetésében
● növeli az energiaszintet, teljesítményt
● támogatja az agyi funkciókat, élesíti a memóriát
● segítheti a diétát és fogyást
● regenerálja a bőrt, körmöket, hajat
● a bőrnek UV-védelmet adhat

Vagyis, segíthet vitalizálni az egész szervezetet, kívül-belül.

Felhasznált irodalom
https://www.bulletproofexec.com/hack-your-sex-drive-with-maca/ http://bottomlineinc.com/maca-the-super-food-that-helps-with-everything-from-fatigue-to-sex-drive/ http://www.naturalnews.com/035283_Maca_libido_sperm_count.html https://www.anabolicmen.com/maca-testosterone-libido/
Kapcsolódó termékek
Ezt láttad már?
Netamin Maca Gyökér kivonat kapszula 500 mg
Netamin Facebook oldal Netamin Tiktok oldal Netamin Instagram oldal Netamin Pinterest oldal Netamin Youtube csatorna Netamin kapcsolat oldal Black Friday modal háttér