Ha olyan hangulatban vagy, hogy szívesen pepecselnél a konyhában valamilyen különlegesebb édesség elkészítésével, vagy csak éppen sütöttél egy csomó édeskrumplit és almát, amivel már nem tudsz mit kezdeni, csinálj belőle extra vegán desszertet! Különleges torta karácsonyi fűszerekkel - akár az ünnepi asztalon is megállja a helyét!
Hozzávalók:
A krémhez:
- 250 g sült édesburgonya és alma vegyesen (vagy párolt édesburgonya és párolt alma fele-fele arányban)
- 20 g vaníliás Vegan Protein Triplex
- 1 narancs leve
- fél citrom leve
- 1 mokkáskanál mézeskalács fűszerkeverék
- 1 csipet gyömbér
- 1 evőkanál növényi szirup (vagy méz)
Az alaphoz:
- 70 g mag vegyesen (kesudió, mandula, dió, napraforgómag)
- 50 g aszalt szilva
- 50 g étcsoki (min. 70%)
- 1 csipet só
Elkészítés:
Az alaphoz való magokat aprítóban darált össze, add hozzá a csokit, az aszalt szilvát és a sót, majd ezekkel együtt is turmixold. Akkor jó, ha nagyjából homogén massza lesz belőle - kisebb darabkák maradhatnak benne, ha szereted a rusztikus állagot. Ha kész, sütőpapírral bélelt tálba nyomkodd bele úgy, hogy legyen egy kis pereme. A krémhez való hozzávalókat csak simán turmixold krémesre, majd kend szét az alap tetején. Tedd a hűtőbe pihenni pár órára. hogy jól összeálljon, így könnyebb lesz vágni.
+ Tipp: ha éppen vaníliás helyett csokis proteinporod van otthon, de megtetszett a recept, nyugodtan készítsd el azzal! Keverd a csokis fehérjét az alap "tésztájába", a krémből pedig egyszerűen hagyd ki a vaníliásat. Egészségedre!