A meddőség sajnos korunk egyik népbetegsége. Magyarországon tíz év alatt háromszorosára, 150-200 ezerre nőtt a meddő párok száma. Ma már tudjuk, hogy a termékenységi problémák közel egyforma arányban érintik a nőket és a férfiakat – ezért hát fontos, hogy mindkét fél tudatosan támogassa szervezetét a sikeres fogantatás elősegítéséért.
A ProCreation nőknek kapszula támogatja szervezeted, hogy mielőbb átélhesd a gyermekáldás örömeit! A termékenységhez, hormonális egyensúlyhoz és egészséges terhességhez nélkülözhetetlen tápanyagok tárháza. 38 összetevőt (!) tartalmaz – ezzel az egyik legkomplexebb készítmény a női termékenységet támogató termékek piacán.
A női meddőség nem válogat életkor alapján és számtalan oka lehet. Az esetek többségében (40%-ában) az ovuláció elmaradása áll a háttérben, ami hormonális zavarra, előrehaladott életkorra, életmódbeli vagy környezeti tényezőkre vezethető vissza.1 Emellett egyéb hormonális, fizikai vagy genetikai okai is lehetnek a meddőségnek. A nők termékenységére negatív hatással van:
Ma minden ötödik párnak nehézségei adódnak a babaprojekt során. Természetesen az életkor kiemelt szerepet játszik a teherbeesés sikerében, ám bizonyított tény, hogy az életmód és megfelelő tápanyagbevitel szintén kulcsfontosságú – diagnosztizált betegség esetén még inkább!
A ProCreation nőknek egy elképesztően komplex, 38 összetevős készítmény, mely koncentrált formában tartalmazza:
A ProCreation nőknek kapszulában egyszerre van jelen a tradicionális gyógyászat több ezer éves tapasztalata és a modern tudományos kutatásokból származó tudás. A női termékenység javítására irányuló étrend- és életmódbeli törekvések kiegészítésére terveztük: biztosítja, hogy semmilyen nélkülözhetetlen tápanyagban ne szenvedjen hiányt a szervezeted. Mivel 90 nap alatt érik meg egy petesejt, ezért a táplálkozás- és életmódbeli változtatásoknak is legalább eddig kell tartania, hogy pozitív változást érhessünk el a petesejt minőségben és általában véve a termékenységben. Hasonlóképpen a hormonproblémák javulásához is legalább 2-3 ciklusra van szükség. A ProCreation nőknek kapszulát ezért minimum 3 hónapig kell szedni! Szedése várandósan is biztonsággal folytatható, hiszen olyan összetevőket tartalmaz, amelyek a magzat fejlődését is támogatják!
A-vitamin: Dr. Weston A. Price a világ több pontján vizsgált magas termékenységű népcsoportokat és megfigyelte, hogy sok A-vitaminban gazdag ételt fogyasztanak.3 Elegendő A-vitamin hiányában nem működnek megfelelően a petefészkek – és ezáltal a petesejtek termelése is sérül.4 Emellett az embrionális fejlődéshez is feltétlenül szükséges.
C-vitamin: A C-vitamin hozzájárul a sejtek (így a petesejt) oxidatív stresszel szembeni védelméhez. Kutatások szerint a C-vitamin támogatja a petefészek egészséges működését, a peteérést, segíthet a petesejt egészségét megőrizni vagy javítani.5-7 Nagy koncentrációban megtalálható a sárgatestben, és fontos szereplője a hormontermelésnek. A terhességi komplikációk és születési rendellenességek megelőzésében is szerepe van.8-11
D3-vitamin: A D3-vitamin a hormonrendszer egyik alapvető tápanyaga, hiányát összefüggésbe hozzák hormonzavarokkal, menstruációs zavarokkal, meddőséggel.12-14 A Yale Orvosi Egyetemen 67 meddő nőt vizsgáltak és mindössze 7%-uknak volt optimális D-vitamin-szintje.15 Terhesség alatt a sejtosztódás, immunműködés, csontok, fogak, izmok fejlődése miatt elengedhetetlen.
E-vitamin: Hozzájárul a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez. Kutatások alapján fontos szerepe van a női termékenységben, antioxidáns hatásával segíthet a meddőségi problémák elleni küzdelemben.16 Terhesség alatt kritikusan fontos az embrió idegrendszerének, fejének és szemének fejlődéséhez, az anya megfelelő vérkeringéséhez és immunerősítéséhez.
B-vitaminok: A B-vitaminok termékenység támogató hatását számos vizsgálat kimutatta. A B2-vitamin (riboflavin) fontos szerepet játszik a szaporodásban. A B5-vitamin (pantoténsav) szerepet játszik a női nemi hormonok előállításában. A B6-vitamin erősíti a ciklus luteális fázisát és csökkenti a homocisztein szintjét, így növeli a teherbeesés esélyét.17-19 A B12-vitamin az ovulációt és beágyazódást is támogathatja.19-21 A szerves folát (B9-vitamin) növelheti a progeszteron szintjét, csökkentheti az ovulációs zavarok kockázatát, és bizonyítottan hozzájárul egyes fejlődési rendellenességek kockázatának csökkentéséhez.22,23 S
zerves vas: A szervezet vastartalma befolyásolhatja a peteérést, a vashiányban szenvedő nőknél gyakoribb az ovuláció elmaradása.24,25 Kutatások a vashiányt összefüggésbe hozták a meddőséggel, vetéléssel, koraszüléssel és alacsony születési súllyal.24-26 A fejlődő magzat és a szoptatott csecsemő is sok vasat igényel.
Szerves cink: A cink hozzájárul a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez, szerepet játszik a normál sejtosztódásban, a normál termékenység és szaporodás fenntartásában. A cinkhiány negatív hatással lehet a petesejtek fejlődésére.27
Szerves szelén: A szelén hozzájárul a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez, a pajzsmirigy normál működéséhez. Alacsony szelén-szint esetén romolhat a petefészek-működés és a petesejtek minősége.28 A szelénpótlásnak a születési rendellenességek megelőzésében is fontos szerepe van.29
Omega-3 (DHA): A DHA egy többszörösen telítetlen omega-3 zsírsav, amit külső forrásból kell bevinnünk. Terhesség és szoptatás alatt elengedhetetlen: az anyai DHA hozzájárul a magzat és a szoptatott csecsemő agyának és szemének normál fejlődéséhez. Kutatások alapján a magasabb omega-3 bevitel és a jobb termékenység között összefüggés állhat fenn.30,31 Kurkuma: Fűszer- és gyógynövény, amit Indiában évezredek óta fogyasztanak. Kutatások alapján erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatással bír. Rendszeres bevitele a stressztűrő képességre, a hormonrendszerre és a termékenységre nézve is előnyös lehet.32,33
Zöld tea – koffeinmentes (Camellia sinensis): A zöld tea igen gazdag antioxidáns polifenolokban. 1998-ban egy amerikai klinikai vizsgálatban azt találták, hogy azoknál a nőknél akik rendszeresen zöld teát fogyasztottak, kétszeresére nőtt a megtermékenyülések aránya.34
A GYÓGYNÖVÉNY Komplex a ProCreation női termékenység támogató kapszula egyik lényeges összetevője, egy speciálisan fejlesztett komplex rendszer, melynek összetevői szinergikusan erősítik egymás támogató hatását.
A következő hasznos összetevőket tartalmazza: acerola meggy, almapektin, feketeribizli-mag, bromelain, sárgarépa, chlorella, tengeri moszat, papaya, petrezselyem, csipkebogyó, spenót, spirulina, vízitorma, fokhagyma, maca, panax ginzeng
A maca (Lepidium meyenii) Dél-Amerikában, a perui Andok hegyeiben termő gyógynövény. Szabályozó hatással van a női hormonrendszerre, mivel az azt irányító hipotalamusz és agyalapi mirigy optimális működését támogatja.35 Az agyalapi mirigy felel a progeszteron és ösztrogén egyensúlyáért is (az FSH és LH termelésével), ami fogamzáshoz, terhességhez elengedhetetlen.
A koreai ginzeng (Panax ginseng) évezredek óta használt gyógynövény, pozitív hatásaiért a benne lévő egyedülálló ginzenozidok felelősek. Hozzájárulhat az immunrendszer megfelelő működéséhez, szabályozhatja a hormonrendszert, támogatja a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelmét, pozitív hatással lehet a petesejt minőségre és segíthet a fáradtság, stressz leküzdésében.36,37
1 Jose-Miller AB, Boyden JW, Frey KA. Infertility. Am Fam Physician. 2007;75(6): 849–856.
2 Banerjee P, Bhattacharya J. Impact of oxidative stress on infertility, with emphasis on infertility management strategies. Glob J Fertil Res. 2019;4(1):10–18.
3 westonaprice.org/health-topics/childrens-health/vitamins-for-fetal-development-conception-to-birth/
4 Kalampokas T, Shetty A, Maheswari A. Vitamin A deficiency and female fertility problems: a case report and mini review of the literature. J. Womens Health Care. 2014;3(6):210.
5 Luck MR, Jeyaseelan I, Scholes RA. Ascorbic acid and fertility. Biol Reprod. 1995;52(2):262-266.
6 Sharami SH, Bahadori MH, Fakor F, et al. Relationship between follicular fluid and serum levels of vitamin C and oocyte morphology and embryo quality in patients undergoing in vitro fertilization. IJWHR 2017;5(1):41–46.
7 Mumford SL, Browne RW, Schliep KC, et al. Serum Antioxidants Are Associated with Serum Reproductive Hormones and Ovulation among Healthy Women. J Nutr. 2016;146(1):98-106.
8 Casanueva E, Ripoll C, Tolentino M, et al. Vitamin C supplementation to prevent premature rupture of the chorioamniotic membranes: a randomized trial. Am J Clin Nutr. 2005;81(4):859-863.
9 Ghomian N, Hafizi L, Takhti Z. The role of vitamin C in prevention of preterm premature rupture of membranes. Iran Red Crescent Med J. 2013;15(2):113-116.
10 Forfar JO, Nelson MM. Epidemiology of drugs taken by pregnant women: drugs that may affect the fetus adversely. Clin Pharmacol Ther. 1973;14(4):632-642.
11 Shinde MU, Vuong AM, Brender JD, et al. Prenatal exposure to nitrosatable drugs, vitamin C, and risk of selected birth defects. Birth Defects Res A Clin Mol Teratol. 2013;97(8):515-531.
12 Fung JL, Hartman TJ, Schleicher RL, Goldman MB. Association of vitamin D intake and serum levels with fertility: results from the Lifestyle and Fertility Study. Fertil Steril. 2017;108(2):302-311.
13 Singh V, Tamar N, Lone Z, Das E, Sahu R, Majumdar S. Association between serum 25-hydroxy vitamin D level and menstrual cycle length and regularity: A cross-sectional observational study. Int J Reprod Biomed. 2021;19(11):979-986.
14 Basile S, Salvati L, Artini PG, Pinelli S. Vitamin D and infertility: a narrative review. GREM. 2021;2(1):15-20.
15 Pal L, Shu J, Zeitlian G, Hickmon C. Vitamin D insufficiency in reproductive years may be contributory to ovulatory infertility and PCOS. Fertil Steril. 2008;90(Suppl 1):S14–S14.
16 Mohd Mutalip SS, Ab-Rahim S, Rajikin MH. Vitamin E as an Antioxidant in Female Reproductive Health. Antioxidants (Basel). 2018;7(2):22.
17 Ronnenberg AG, Venners SA, Xu X, et al. Preconception B-vitamin and homocysteine status, conception, and early pregnancy loss. Am J Epidemiol. 2007;166(3):304-312.
18 jacquilamplugh.com/blog/6-ways-to-boost-progesterone-naturally
19 Ocal P, Ersoylu B, Cepni I, et al. The association between homocysteine in the follicular fluid with embryo quality and pregnancy rate in assisted reproductive techniques. J Assist Reprod Genet. 2012;29(4):299-304.
19 Vujkovic M, de Vries JH, Lindemans J, et al. The preconception Mediterranean dietary pattern in couples undergoing in vitro fertilization/intracytoplasmic sperm injection treatment increases the chance of pregnancy. Fertil Steril. 2010;94(6):2096-2101.
20 Chavarro JE, Rich-Edwards JW, Rosner BA, Willett WC. Use of multivitamins, intake of B vitamins, and risk of ovulatory infertility. Fertil Steril. 2008;89(3):668-676.
21 Bennett M. Vitamin B12 deficiency, infertility and recurrent fetal loss. J Reprod Med. 2001;46(3):209-212.
22 Gaskins AJ, Mumford SL, Chavarro JE, et al. The impact of dietary folate intake on reproductive function in premenopausal women: a prospective cohort study. PLoS One. 2012;7(9):e46276.
23 Greenberg JA, Bell SJ, Guan Y, Yu YH. Folic Acid supplementation and pregnancy: more than just neural tube defect prevention. Rev Obstet Gynecol. 2011;4(2):52-59.
24 Chavarro JE, Rich-Edwards JW, Rosner BA, Willett WC. Iron intake and risk of ovulatory infertility. Obstet Gynecol. 2006;108(5):1145-1152.
25 Sathiyanarayanan S, Sundar JS, Madhankumar EK, Praneetha A, Kalaiselvi S, Gopinath PM, et al. A study on significant biochemical changes in the serum of infertile women. Int J Curr Res Aca Rev. 2014;2(2):96–115.
26 Turgeon O'Brien H, Santure M, Maziade J. The Association of Low and High Ferritin Levels and Anemia with Pregnancy Outcome. Can J Diet Pract Res. 2000;61(3):121-127.
27 Garner TB, Hester JM, Carothers A, Diaz FJ. Role of zinc in female reproduction. Biol Reprod. 2021;104(5):976-994.
28 Qazi IH, Angel C, Yang H, et al. Selenium, Selenoproteins, and Female Reproduction: A Review. Molecules. 2018;23(12):3053.
29 Mariath AB, Bergamaschi DP, Rondó PH, et al. The possible role of selenium status in adverse pregnancy outcomes. Br J Nutr. 2011;105(10):1418-1428.
30 Wise LA, Wesselink AK, Tucker KL, et al. Dietary Fat Intake and Fecundability in 2 Preconception Cohort Studies. Am J Epidemiol. 2018;187(1):60-74.
31 Nehra D, Le HD, Fallon EM, et al. Prolonging the female reproductive lifespan and improving egg quality with dietary omega-3 fatty acids. Aging Cell. 2012;11(6):1046-1054.
32 Hewlings SJ, Kalman DS. Curcumin: A Review of Its Effects on Human Health. Foods. 2017;6(10):92.
33 Al-Suhaimi EA, Al-Riziza NA, Al-Essa RA. Physiological and therapeutical roles of ginger and turmeric on endocrine functions. Am J Chin Med. 2011;39(2):215-231.
34 Caan B, Quesenberry CP Jr, Coates AO. Differences in fertility associated with caffeinated beverage consumption. Am J Public Health. 1998;88(2):270-274.
35 Sánchez JML, Serrano ZA, Durán JA, et al. Peruvian maca and possible impact on fertility. J Nutr Health Food Eng. 2017;6(5):165-166.
36 Fan S, Zhang Z, Su H, et al. Panax ginseng clinical trials: Current status and future perspectives. Biomed Pharmacother. 2020;132:110832.
37 Yun BH, Choi YS, Cho S, Lee BS, Kim SK, Seo SK. Effects of Ginseng on Fertility. Biomed J Sci & Tech Res. 2018;11(1):8234-8237.
Naponta 2 kapszula reggeli étkezés előtt. Egy doboz egy hónapra elegendő adagot tartalmaz. Már egy doboz használata is jelentős támogatás a szervezet számára, a legoptimálisabb azonban a 3 hónapos kúra végig szedése.
Összetevő Hatóanyag-tartalom a napi adagban
(2 kapszula tartalma) NRV%* C-vitamin 80 mg 100% E-vitamin 25 mg 208% B1-vitamin (Tiamin) 20 mg 1818% B2-vitamin (Riboflavin) 20 mg 1428% B3-vitamin (Niacin) 20 mg 125% B6-vitamin 20 mg 1428% Vas 17 mg 121% Cink 15 mg 150% B5-vitamin (Pantoténsav) 10 mg 166% Mangán 5 mg 250% A-vitamin 3000 mcg 375% Réz 2 mg 200% Folát 800 mcg 400% Króm 120 mcg 300% K-vitamin 100 mcg 133% Szelén 70 mcg 127% B12-vitamin 20 mcg 800% D-vitamin 10 mcg 200% Kurkuma-kivonat (95%
standardizált kivonat) 50 mg - Zöld tea kivonat - koffeinmentes (50%
polifenol-tartalommal) 50 mg - Maca gyökér por 20 mg - Omega-3 (DHA) 18 mg - GYÓGYNÖVÉNY-KOMPLEX
(Acerola meggy, almapektin, feketeribizli-mag,
bromelain, sárgarépa, chlorella,
tengeri moszat, papaya, petrezselyem,
csipkebogyó, spenót, spirulina,
vízitorma, fokhagyma, datolya, panax ginzeng) 25 mg -