A borsó fehérje a legjobb növényi fehérjék közé tartozik, nem csak tápértéke, de emészthetősége és hasznosulása miatt is. A borsó fehérje aminosav profilja kiváló (tartalmazza valamennyi esszenciális aminosavat), elenyésző mennyiségű szénhidrátot és zsírt, valamint 0% koleszterint tartalmaz. Ennek köszönhetően tökéletes megfelel az aktív, egészséges életmódot követő embereknek.
A borsó fehérje könnyen emészthető, nem okoz kellemetlen emésztési zavarokat, és felszívódási aránya rendkívül magas, 98 százalékos!1 A szervezet szinte teljesen képes felhasználni és saját szöveteibe beépíteni. Várandós és szoptató kismamák is biztonsággal fogyaszthatják, a kiegyensúlyozott és változatos étrend kiegészítéseként, a fokozott fehérjeigény kielégítésére. A legújabb kutatások szerint terhesség idején napi 1,7-1,8 g/testsúly kg fehérje bevitelére lehet szükség.
A borsó fehérje meleg vagy hideg receptekhez is felhasználható. Hő hatására a fehérjetartalom nem csökken, a fehérje mindössze denaturálódik, azaz megváltozik a kémiai szerkezete (pl. ahogy a tojás sütésekor az állaga megváltozik). A Netamin Natúr Borsó Fehérje semleges íze miatt kiválóan alkalmas sütéshez, főzéshez, sós és édes ételek, illetve italok elkészítéséhez. Liszt helyettesítésére, főzelékek és levesek sűrítéséhez is használható. A szükséges liszt felét-harmadát helyettesítheted fehérjeporral, recepttől függően akár a teljes mennyiséget.
• A glutén- és laktózérzékenyeknek
• Vegetáriánus és vegán étrendet követők számára
• A szóját vagy állati eredetű fehérjét tartalmazó termékek helyettesítésére
• Ha magas fehérjetartalmú (80g/100g) fehérjeport keresel
• Ha természetesen tiszta, mesterséges összetevőktől mentes fehérjére vágysz
• Fogyókúrához, sportoláshoz
• Egészséges fehérjedús, illetve diétás ételek elkészítéséhez
• Gluténmentes
• Laktózmentes
• GMO mentes
• Nem tartalmaz szóját
• Nem tartalmaz cukrot vagy édesítőszert
• Nem tartalmaz adalékanyagot
• Nem tartalmaz állati eredetű összetevőt
Számtalan táplálkozási szakértő egyetért abban, hogy a borsó fehérje az egyik legtökéletesebb fehérjeforrás az emberi szervezet számára. Olyan pozitív egészségügyi hatásokkal bír, melyek felülmúlják az állati eredetű fehérjéket és az egyéb növényi fehérjéket is.
A fehérjék ún. „termikus” hatással bírnak, vagyis emésztés során a szervezetben hő keletkezik. Mivel a fehérjék megemésztéséhez sok energiára van szükség, egy magas fehérjetartalmú étrenddel több kalóriát és több zsírt égetünk el. De ez még nem minden: egy 2011-ben publikált kutatás szerint az étkezés előtt 30 perccel elfogyasztott borsófehérje turmix jobban telít, mint a tejsavó fehérje. 2
2009-ben kanadai tudósok kimutatták, hogy a borsó fehérje képes csökkenteni a magas vérnyomást.3 Egy másik, az American Journal of Epidemiology című szaklapban publikált kutatás szerint az étrendben található állati eredetű fehérjék lecserélése növényi fehérjékre csökkenti a koszorúér-betegség kockázatát. 4
Kanadai kutatók azt találták, hogy a borsó fehérje fogyasztása akár késleltetheti vagy meg is akadályozhatja a krónikus vesebetegség kialakulását. 5 A borsó fehérje kiváló táplálék a már kialakult krónikus vesebetegség esetén is, elsősorban vérnyomáscsökkentő tulajdonsága miatt (a vesebetegség ugyanis súlyos szív- és érrendszeri problémákhoz vezethet).
Egy 2015-ben publikált kutatás alapján a borsó fehérje ugyanolyan pozitív hatással van az izomnövekedésre és izom regenerációra, mint a tej alapú fehérjeporok.6 Emellett a borsó fehérjének kiemelkedő az l-arginin tartalma, ami egy izomépítést nagymértékben segítő aminosav.
A Torontói Egyetem 2014-ben közzétett kutatási eredményei szerint a borsó fehérje javítja a vércukorszint-szabályozást. A kutatók azt figyelték meg, hogy borsó fehérje fogyasztása után a vércukorszint alacsonyabb volt, mint egyébként az étkezések után lenni szokott.7
Adagolás: Fehérjeturmixként 3 csapott evőkanál (33 gramm) fehérjeport ízlés szerint ízesítve rázz össze vízzel vagy (növényi) tejjel egy shakerben, vagy gyümölcsökkel készíts belőle smoothie-t turmixgépben. Főzéshez a liszthez hasonlóan használható mindenféle étel fehérjetartalmának növeléséhez.
Hivatkozások: 1 http://www.naturalnews.com/046958_pea_protein_amino_acids_hypoallergenic.html 2 Abou-Samra R et al. Effect of different protein sources on satiation and short-term satiety when consumed as a starter. Nutr J. 2011 Dec 23;10:139. 3 http://www.medicalnewstoday.com/articles/143262.php 4 Kelemen LE et al. Associations of dietary protein with disease and mortality in a prospective study of postmenopausal women. Am J Epidemiol. 2005 Feb 1;161(3):239-49. 5 http://www.medicalnewstoday.com/articles/143262.php 6 Babault N et al. Pea proteins oral supplementation promotes muscle thickness gains during resistance training: a double-blind, randomized, Placebo-controlled clinical trial vs. Whey protein. J Int Soc Sports Nutr. 2015 Jan 21;12(1):3. 7 Mollard RC et al. Acute effects of pea protein and hull fibre alone and combined on blood glucose, appetite, and food intake in healthy young men--a randomized crossover trial. Appl Physiol Nutr Metab. 2014 Dec;39(12):1360-5.
Eddig az egyetlen olyan borsófehérje, amiben nincsenek felesleges anyagok (szinezék, aroma, stb.). A leírás is több, mint kielégítő! Borsófőzelék sűrítésére és fehérjetartalom növelésére, gyümölcsös magturmixok feherjetartalom növelésére szoktuk használni.
Mivel laktóz érzékeny vagyok, nem ihatok bármilyen fehérjét. Ezt a borsó fehérjét nagyon szeretem, mert jó az oldódása, és teljesen natúr íze van. Laktózmentes tejjel és valamilyen gyümölccsel szoktam ízesíteni. Az alma fahéj kombó a kedvencem. Rendszeres sportolás mellett is megfelelő a felszívódása. Szerintem az egyik legjobb választás.