Legtöbben el sem tudnák képzelni, mennyire sokan élnek a rossz minőségű alvás, az állandó stressz és a megoldhatatlannak tűnő testsúlyproblémák szorongatásában. Milliók élnek úgy, hogy mindhárom jelen van az életükben és ez bizony egyáltalán nem véletlen.
A stressz és az alvászavarok között egyfajta „tyúk-tojás” kapcsolat van, sokszor nehéz megmondani, melyik volt előbb, de az biztos, hogy egymást kölcsönösen erősítik. A nem megfelelő mennyiségű, minőségű alvás negatívan befolyásolja az anyagcserét, olyan hormonális változásokat okoz, amelyek jelentős súlygyarapodáshoz vezetnek.
Speciális termékcsomagunk olyan hatóanyagokat tartalmaz, amelyek természetes úton támogatják:
✔️ a szervezet stresszel szembeni ellenállását,
✔️ az optimális relaxációt és a pihentető alvást,
✔️ a szénhidrátok és zsírok energiává alakítását,
✔️ a testzsír és testsúly csökkentését.
Érd el hatékonyan a megálmodott alakodat, tudományosan bizonyított összetevőink segítségével! Használd a csökkentett energiatartalmú étrend és rendszeres testmozgás kiegészítéseként, hogy éjszakáid nyugalomban teljenek és szervezeted alvás közben is zsírégető üzemmódban maradjon.
Az emberi szervezet egészséges működését hormonok elképesztően komplex összjátéka biztosítja. Számos tudományos kutatás igazolta, hogy a nem megfelelő minőségű, mennyiségű alvás következtében a hormonháztartás sajnos felborul, ennek pedig fokozott kalóriabevitel, zsír- és testsúlygyarapodás a következménye.1-3
Az alváshiány hormonális következményei
Hormon Változás Következmény Ghrelin ▲ • A magas szénhidráttartalmú, kalóriadús ételek iránti vágy növekedése
• Önuralom csökkenése
• Zsírraktározás növekedéseLeptin ▼ • Étvágy és kalóriabevitel növekedése Növekedési hormon ▼ • Csont- és izomképződés csökkenése
• Súlygyarapodás
• Fizikai és szellemi teljesítmény csökkenéseKortizol ▲ • Vércukorszint növekedése
• Inzulinrezisztencia
• Zsigeri zsírraktározásPajzsmirigyhormonok ▼ • Anyagcsere sebességének csökkenése
Egy 2004-es, több mint 1000 fő részvételével készült vizsgálat megállapította, hogy a naponta 8 óránál kevesebbet alvók testtömeg-indexe (BMI) az alvásmennyiség csökkenésével arányosan növekszik.4 A kutatók kimutatták, hogy kevés (napi 5 óra) alvás hatására:
A leptin és a ghrelin is rendkívül fontos szerepet játszik az energia-egyensúly, anyagcsere, étvágy, és éhség szabályozásában.5 A leptin-ghrelin egyensúly felborulása bizonyítottan fokozott kalóriabevitelhez és zsírraktározáshoz vezet.
Búcsúzz el az álmatlan éjszakáktól, a stressztől és a plusz kilóktól! Szakértőink háromféle terméket válogattak össze, hogy segítsenek neked.
Az ashwagandha (Withania somnifera) indiai ginzeng vagy álombogyó néven is ismert. Egy Indiában és Délkelet-Ázsiában őshonos növény, amit több mint 4000 éve használnak gyógyászati célokra. Pozitív hatásai közé tartozik, hogy javíthatja a szervezet ellenálló képességét a stresszel szemben, hozzájárulhat a mentális és fizikai jóllét fenntartásához, segíthet a mentális egyensúly és érzelmi stabilitás fenntartásában, támogathatja az elalvást és hozzájárul az optimális relaxációhoz. Az ashwagandha hatékony fegyver a feszültség, szorongás, idegesség és alvásproblémák elleni harcban.
Az alfa-liponsav (röviden ALA) egy természetes antioxidáns, amely minden sejtünkben jelen van. Univerzális antioxidánsnak is nevezik, mivel – ellentétben más antioxidánsokkal – vízben és zsírban is oldódik, így mindenhol képes kifejteni pozitív hatását. Az ALA a sejtek energiatermelő központjában keletkezik, nélkülözhetetlen a szénhidrátok és zsírok energiává alakításához. Testünk csak kis mennyiségben állítja elő, ezért számos helyzetben, így az egészséges testsúly eléréséhez és fenntartásához is hasznos a pótlása.
A legjobb minőségű (randomizált, kettős vak, placebo-kontrollált) vizsgálatok sora bizonyította, hogy diéta és ALA pótlásával nagyobb fogyás érhető el, mint csak diétával.6,7 Az ALA növelheti az elégetett kalóriák számát, javíthatja az inzulinérzékenységet és enyhítheti a kínzó éhségérzetet is.8
Az L-triptofán egy esszenciális aminosav, ami növeli a hangulatot és alvást szabályozó szerotonin, illetve az alvást és ébrenlétet szabályozó melatonin szintjét a szervezetben.9 Számos tudományos vizsgálat kimutatta, hogy az L-triptofán megnövelt bevitele hozzájárulhat a jó hangulat megteremtéséhez, segíthet a stressz, a szorongásos és hangulati zavarok enyhítésében.9-14 Az L-triptofán hozzájárulhat az alvásminőség javításához is, segítheti az elalvást, növelheti az alvás teljes hosszát és csökkentheti az éjjeli felébredések előfordulását (folyamatosabbá teheti az alvást).9,15,16 Hasznos kiegészítő az álmatlanság és alvászavarok kezelésében.17
A szerotoninhiány összefügghet a szénhidrátok mértéktelen fogyasztásával, a testzsír-felhalmozódással.18 Elhízott egyéneknél a vizsgálatok alacsony triptofánszintet mértek.19 A triptofán pótlása a szerotoninszint növelése révén elősegítheti a teltségérzetet kialakulását, az étvágy csökkentését (különösen a szénhidrátok iránti vágyat), így pozitív hatással lehet a kalóriabevitelre és hozzájárulhat az egészséges testsúly fenntartásához.20-22
Hivatkozások: 1 Beccuti G, Pannain S. Sleep and obesity. Curr Opin Clin Nutr Metab Care. 2011;14(4):402-412.
2 Chaput JP, Després JP, Bouchard C, et al. The association between sleep duration and weight gain in adults: a 6-year prospective study from the Quebec Family Study. Sleep. 2008;31(4):517-523.
3 Patel SR, Malhotra A, White DP, et al. Association between reduced sleep and weight gain in women. Am J Epidemiol. 2006;164(10):947-954.
4 Taheri S, Lin L, Austin D, et al. Short sleep duration is associated with reduced leptin, elevated ghrelin, and increased body mass index. PLoS Med. 2004;1(3):e62.
5 Klok MD, Jakobsdottir S, Drent ML. The role of leptin and ghrelin in the regulation of food intake and body weight in humans: a review. Obes Rev. 2007;8(1):21-34.
6 Kucukgoncu S, Zhou E, Lucas KB, Tek C. Alpha-lipoic acid (ALA) as a supplementation for weight loss: results from a meta-analysis of randomized controlled trials. Obes Rev. 2017;18(5):594-601.
7 Namazi N, Larijani B, Azadbakht L. Alpha-lipoic acid supplement in obesity treatment: A systematic review and meta-analysis of clinical trials. Clin Nutr. 2018;37(2):419-428.
8 Bobe G, Michels AJ, Zhang WJ, et al. A Randomized Controlled Trial of Long-Term (R)-α-Lipoic Acid Supplementation Promotes Weight Loss in Overweight or Obese Adults without Altering Baseline Elevated Plasma Triglyceride Concentrations. J Nutr. 2020;150(9):2336-2345.
9 Friedman M. Analysis, Nutrition, and Health Benefits of Tryptophan. Int J Tryptophan Res. 2018;11:1178646918802282.
10 Lindseth G, Helland B, Caspers J. The effects of dietary tryptophan on affective disorders. Arch Psychiatr Nurs. 2015;29(2):102-107.
11 Jenkins TA, Nguyen JC, Polglaze KE, et al. Influence of Tryptophan and Serotonin on Mood and Cognition with a Possible Role of the Gut-Brain Axis. Nutrients. 2016;8(1):56.
12 Young SN. The effect of raising and lowering tryptophan levels on human mood and social behaviour. Philos Trans R Soc Lond B Biol Sci. 2013;368(1615):20110375.
13 Cerit H, Jans LA, Van der Does W. The effect of tryptophan on the cortisol response to social stress is modulated by the 5-HTTLPR genotype. Psychoneuroendocrinology. 2013;38(2):201-208.
14 Höglund E, Øverli Ø, Winberg S. Tryptophan Metabolic Pathways and Brain Serotonergic Activity: A Comparative Review. Front Endocrinol (Lausanne). 2019;10:158.
15 Yurcheshen M, Seehuus M, Pigeon W. Updates on Nutraceutical Sleep Therapeutics and Investigational Research. Evid Based Complement Alternat Med. 2015;2015:105256.
16 Silber BY, Schmitt JA. Effects of tryptophan loading on human cognition, mood, and sleep. Neurosci Biobehav Rev. 2010;34(3):387-407.
17 Schneider-Helmert D, Spinweber CL. Evaluation of L-tryptophan for treatment of insomnia: a review. Psychopharmacology (Berl). 1986;89(1):1-7.
18 Gendall KA, Joyce PR. Meal-induced changes in tryptophan:LNAA ratio: effects on craving and binge eating. Eat Behav. 2000;1(1):53-62.
19 Brandacher G, Hoeller E, Fuchs D, et al. Chronic immune activation underlies morbid obesity: is IDO a key player?. Curr Drug Metab. 2007;8(3):289-295.
20 Rieber N, Mischler D, Schumacher V, et al. Acute tryptophan depletion increases experimental nausea but also induces hunger in healthy female subjects. Neurogastroenterol Motil. 2010;22(7):752-e220.
21 Zanchi D, Meyer-Gerspach AC, Suenderhauf C, et al. Differential effects of L-tryptophan and L-leucine administration on brain resting state functional networks and plasma hormone levels. Sci Rep. 2016;6:35727.
22 Feijó Fde M, Bertoluci MC, Reis C. Serotonina e controle hipotalâmico da fome: uma revisão [Serotonin and hypothalamic control of hunger: a review]. Rev Assoc Med Bras (1992). 2011;57(1):74-77.
Időszak: Mit vegyél be a Netamin "Jó éjt plusz kilók" válogatáscsomagból? Reggeli előtt: 1 db Netamin Ashwagandha kapszula, bő folyadékkal Ebéd előtt: 1 db Netamin Alfa-liponsav (ALA) kapszula, bő folyadékkal Vacsora előtt: 1 db Netamin Ashwagandha kapszula Elalvás előtt: 2 db Netamin L-triptofán kapszula, bő folyadékkal
Netamin Alfa-liponsav kapszula Hatóanyag A napi adag tartalmaz (1 kapszula) Alfa-liponsav 200 mg Hatóanyag A napi adag tartalmaz (1 kapszula) NRV% Ashwagandha (Withania somnifera) gyökérpor 250 mg - Hatóanyag A napi adag tartalmaz (2 kapszula) L-triptofán 1000 mg