A Netamin cikkeiben gyakran hivatkozunk kutatásokra, statisztikákra, és ez nincs véletlenül: ezek ugyanis rendkívül hasznos információkkal szolgálnak, nem csak az orvosok, az egészségügy számára, de az egészséges és boldog életre törekvő hétköznapi emberek számára is. Míg való igaz, hogy minden ember eltérő igényekkel és adottságokkal rendelkezik, kivételek pedig mindig is lesznek (lásd: a „legendás” nagybácsi, aki ivott, dohányzott, mégis 90 évet élt), vannak azonban olyan életmódbeli útmutatások, melyek általános érvényűnek számítanak.
Összegyűjtöttük azokat a legfontosabb számokat, melyeket érdemes észben tartani és megpróbálni igazodni hozzájuk, hogy a lehető legjobb egészségnek örvendjünk!
7-9 óra alvás
Egy felnőtt számára ez az ideális napi alvásmennyiség. Iskoláskorú gyerekek esetében 9-11 óra; 1-2 éves kisgyermekek esetében 11-14 óra; csecsemők esetében 12-15 óra.
8 pohár víz
Legalább ennyit igyunk meg naponta a megfelelő hidratáltság érdekében.
25-35 gramm rost
Ennyi Magyarországon a felnőttek számára ajánlott átlagos napi rostbevitel.
400 gramm zöldség és gyümölcs
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlása szerint naponta minimum ennyit kell megennünk, hogy megőrizzük egészségünket.
30 perc
Étkezés után legalább ennyit várjunk a fogmosással, hogy ne sértsük fel a zománcot.
3,9-5,6 mmol/l
Ezek a normális, éhgyomorra mért vércukorszint határértékei.
50 mg/dL felett
Ez a HDL, azaz a „jó” koleszterin optimális szintje.
100 mg/dL alatt
Ez az LDL, azaz a „rossz” koleszterin optimális szintje.
120/80 Hgmm
Vagyis 120 per 80 higanymilliméter – ennyi a vérnyomás optimális értéke.
150 perc mozgás
A szakértők szerint legalább heti 150 perc, vagyis napi 20 perc mérsékelt intenzitású testmozgásra van szükségünk az egészséges életmód részeként.
Ha segíteni szeretnél másoknak is az egészségük megőrzésében, akkor oszd meg ezt a cikket!