Azt érzékeltük, hogy kerested fel oldalunkat. Tudtad, hogy ebbe az országba is teljesítünk rendeléseket?
Részletek
Loading...
14900 Ft felett ingyenes szállítás!
Minden, ami vegán Környezetvédelmi hitvallásunk
Nyári egészségvédelem
Aranyér nyáron

Aranyér nyáron: mire ügyelj? Szezonális életmódtippek aranyér esetére

Az aranyér megelőzése, illetve kezelése szempontjából is kiemelten kritikus a nyári időszak – ilyenkor ugyanis több olyan változással is szembe kell néznünk, melyek hozzájárulhatnak a betegség kialakulásához, vagy ronthatják a már kialakult aranyér állapotát.

A kellemetlen tüneteket okozó aranyér sokkal gyakoribb probléma, mint gondolnánk. Az orvosi adatok szerint a lakosság 30-50 százalékát érinti, elsősorban a 45 és 60 év közöttieket. Az aranyér megelőzése, illetve kezelése szempontjából is kiemelten kritikus a nyári időszak – ilyenkor ugyanis több olyan változással is szembe kell néznünk, melyek hozzájárulhatnak a betegség kialakulásához, vagy ronthatják a már kialakult aranyér állapotát.

A nyár sok szempontból kihívást jelent az aranyérrel küzdőknek, de a lehetséges problémák alapvetően két fő okra vezethetők vissza: a kánikulai meleg és a nyaralásra való utazás.

4 fontos dolog, amire a nagy melegben oda kell figyelned

1. Csak csínján a meleg vizes medencékkel!

Ha nyár, akkor strandolás és wellnessezés. Hiába jó azonban a termálvizes medencében önfeledten ejtőzni, ez egyáltalán nem javasolt aranyér esetén, különösen nem a kánikulában! Meleg hatására ugyanis az erek kitágulnak a testben, amitől az aranyeres panaszok (gyulladás, irritáció) is erősödnek. Inkább válaszd a hűvösebb természetes vizeket, folyókat, tavakat, tengereket, mert ezek még jót is tehetnek az aranyérrel.

2. Öltözködj az időjárásnak megfelelően!

Az izzadást csökkenti, ha jól szellőző, pamut fehérneműt és lenge, kényelmes öltözéket viselsz, illetve kerülöd a testhez simuló, szoros és műszálas ruhákat. Éjszaka azonban nyáron is le tud hűlni az idő, ezért esti programokhoz vegyél fel száraz, többrétegű öltözetet, és zoknit, hogy elkerüld a felfázást.

3. Figyelj a folyadékbevitelre!

Nyáron a fokozott izzadás miatt kiemelt figyelmet kell fordítani a megfelelő folyadékbevitelre. Ez napi 2-3 liter tiszta vizet jelent, nem kávét, alkoholt vagy cukros üdítőitalt! A kevés folyadékbevitel szorulást, székelési nehézségeket okoz, ami aranyérbetegség kialakulásához, illetve a kialakult betegség állapotromlásához vezet.

4. Ne hagyd abba a testmozgást!

Sokan nyáron visszafogják, vagy akár teljesen abbahagyják a sportolást, pedig ez egyáltalán nem jó ötlet. Az aranyér megelőzése, kezelése szempontjából is fontos a rendszeres testmozgás. Az úszás, a könnyű séta, a kerékpározás ajánlott, míg a sok futással járó sportok (pl. tenisz), a nagyobb erőt kifejtő testépítés és a súlyemelés kerülendő, mivel ezek a végbél környékére nagyobb nyomást helyeznek.

4 fontos dolog, amire az utazás és a távollét során oda kell figyelned

1. Ne ülj sokat egy helyben!

A hosszan tartó ülés sok végbéltáji gond kiváltója lehet. Ha autóval utazol a nyaralási célpontod felé, akkor tarts rendszeres pihenőket! Ezt egyébként nem csak az alfeled, de egész keringésed, agyműködésed és koncentrációd is meg fogja köszönni. Vonaton, repülőn próbálj időközönként felállni és sétálni kicsit.

2. Készülj fel a hosszabb útra!

Érdemes aranyérbetegség esetén egy felfújható aranyér párnát beszerezni, ami speciális kialakítása miatt megszünteti az aranyérre ható nyomást és enyhíti az üléskor jelentkező kellemetlen fájdalmat. A kézipoggyászodban mindig legyen váltás fehérnemű, és egy sötét színű kendő, amit magadra tekerhetsz, ha mégis bármi baj történik. Hipoallergén intimtörlőt is minden esetben pakolj el, ami lehetőleg minél kevesebb hatóanyagot tartalmazzon; legjobb a sima nedves toalettpapír vagy baba törlőkendő. Egy csomag kézfertőtlenítő gél is jól jöhet, amivel akár a kétes tisztaságú WC-deszkát is fertőtlenítheted.

3. Étkezz következetesen, egészségesen!

Ismeretlen közegben törekedj arra, hogy a biztonságos, megszokott étrendedet kövesd. Habár csábító tud lenni a kísérletezgetés, az új ízek kipróbálása a nyaralás alatt, mégis jobban jársz, ha tartózkodsz az ismeretlen és rossz minőségű, rostszegény ételektől. Az aranyeres panaszok megelőzése és kezelése miatt is fontos, hogy táplálkozásod egészséges, növényi rostokban és folyadékban gazdag legyen. Egyél sok friss gyümölcsöt, zöldséget, olajos magvakat, hüvelyeseket.

4. Ha menni kell, ne tartogasd!

A székrekedés, székelési problémák elkerülésére, illetve a végbélre nehezedő nyomás megszüntetése miatt tarts az utazás során WC-szünetet. Senki sem szeret idegen helyen leülni a WC-re, de sokat árthatsz vele, ha csak tartogatod. Ha úgy érzed, menni kell, menj! Ez természetesen érvényes a megérkezés utánra is, illetve akkor is, ha vendégségben vagy.

Felhasznált irodalom
fromdoctor.com/heat-and-hemorrhoids-tips-for-relief.html
healthyliving.azcentral.com/how-to-travel-with-hemorrhoids-12115931.html
thehaemorrhoidcentre.co.uk/health-tips/how-to-avoid-piles-this-summer/
www.prevention.com/health/a20482698/prevent-hemorrhoids/
Ezt láttad már?
5 házi praktika aranyér kezelésére
Netamin Facebook oldal Netamin Tiktok oldal Netamin Instagram oldal Netamin Pinterest oldal Netamin Youtube csatorna Netamin kapcsolat oldal Black Friday modal háttér