Azt érzékeltük, hogy kerested fel oldalunkat. Tudtad, hogy ebbe az országba is teljesítünk rendeléseket?
Részletek
Loading...
14900 Ft felett ingyenes szállítás!
Minden, ami vegán Környezetvédelmi hitvallásunk
Fejfájás, migrén
a fájdalomcsillapítókról

Veszélyes-e a fájdalomcsillapítók szedése?

A fájdalomcsillapítók hosszú távon milyen hatással vannak a szervezetre? Minden fájdalomérzésre azonnal gyógyszer kell, vagy van természetes lehetőség is? Kiderül a cikkből!

Fejfájás, fogfájás, ízületi panaszok, izomfájdalmak, megfázás és influenza, sérülések. Életünk során számtalan alkalommal találkozunk fájdalommal, amit természetesen megpróbálunk minél gyorsabban és hatékonyabban elűzni. Minden negyedik eladott gyógyszer fájdalomcsillapító, és az emberek 83 százaléka rendszeresen vásárol ilyen gyógyszert. Rengeteg különböző vény nélkül kapható fájdalomcsillapító közül választhatunk, ám sokan nem is tudják, hogy ezek felelőtlen használata bizony komoly kockázatokkal járhat. De van-e minden esetben okunk félni? Milyen természetes alternatívák léteznek?

Kezdjük is rögtön a legfontosabb, leggyakrabban feltett kérdéssel.

Veszélyesek-e a fájdalomcsillapító gyógyszerek?

Mit tehet szervezetünkkel a rendszeres gyógyszerszedésA válasz röviden: ha tudatosan választunk és szedünk fájdalomcsillapítókat, akkor nem jelentenek egészségünkre veszélyt. Ezen a téren viszont még van mit javulnunk nekünk, magyaroknak. Egy néhány évvel ezelőtti felmérés szerint háromból egy ember nem tudja, mi a különbség az olyan gyakran használt fájdalomcsillapítók, mint az aszpirin, az ibuprofen és a paracetamol között, ahogy azt sem, hogy melyeket tilos szívbetegségben, asztmában vagy emésztőszervi betegségekben szenvedőknek szedni. Az adatokból az is kiderült, hogy csak minden harmadik nő, minden negyedik férfi gondolja át, pontosan milyen fájdalomcsillapítót használjon.

De miért fontos, hogy tudatosak legyünk és minden esetben elolvassuk a betegtájékoztatót? A fájdalomcsillapító gyógyszerek ugyan eseti, ritka alkalmazás esetén veszélytelenek, de állandó, rendszeres használatuk különböző szervi károsodásokat okozhat és növeli bizonyos betegségek rizikófaktorát.

Az ún. nem szteroid gyulladáscsökkentők olyan gyógyszerek, melyek hormonális hatással nem, de gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatással rendelkeznek. Minden vény nélkül kapható nem szteroid készítmény, a paracetamolt kivéve, irritálhatja a bélnyálkahártyát. (Érdemes tehát a paracetamollal kezdeni a fájdalomcsillapítást, hogy kíméljük a gyomrot.) Emellett helytelen adagolásuk károsodást okozhat a csontvelőben, a vesében, a májban, valamint akár megháromszorozza a stroke és szívinfarktus valószínűségét.

Összefoglalva: a fájdalomcsillapító gyógyszerek nem az ördögtől valóak, de mielőtt bármit is beszedünk, mindenképpen kérdezzük ki az orvosunk vagy gyógyszerészünk véleményét, olvassuk át a tájékoztatót, különösképpen, ha valamilyen veszélyeztetett csoportba tartozunk (idősek, kismamák, krónikus betegségben szenvedők).

Fájdalomcsillapítás természetes úton

Gyógynövényeket is használhatsz fájdalom ellenNem feltétlenül kell minden esetben azonnal a patikába rohanni, ha fáj valamink. Íme, 6 természetes fájdalomcsillapító, ami könnyen hozzáférhető és valóban működik!

1. Kamilla

Már nagymamáink is előszeretettel használták a kamillát különböző betegségek kezelésére. Gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatással bír. Kiváló a menstruációs görcsök enyhítésére. Fogyasztható teaként, vagy borogatás formájában is használható.

2. Szegfűszeg

A szegfűszeg eugenolt tartalmaz, ami az egyik leghatékonyabb gyulladáscsökkentő vegyület. Elsősorban fogfájásra szokták javasolni. Kenjünk szegfűszegolajat közvetlenül a rossz fogra, vagy rágjunk össze néhány szem szegfűszeget.

3. Gyömbér

Egy 2001-es tanulmány szerint a gyömbér akár a nem szteroid gyulladáscsökkentőknél is hatékonyabb lehet. A kutatók gyömbér-kivonatot adtak ízületi problémákkal küzdő betegeknek, amitől a tüneteik 40 százalékkal enyhültek.

4. Kurkuma

A kurkuma ereje a kurkumin nevű hatóanyagban van: természetes úton gátolja a COX-2 enzimet, ami a gyulladások kialakulásáért felelős a szervezetben. Egy 2009-es tanulmány szerint a kurkuma fájdalomcsillapító hatása vetekszik az ibuprofen nevű szintetikus gyógyszerével.

5. Káposzta

A káposztát a népi gyógyászatban gyulladások, fekélyek, égési sérülések, méhcsípések kezelésére használják. Ízületi gyulladás fájdalmainak csökkentésére létezik egy ún. káposztás borogatás, amelyről mi is írtunk már korábban.

6. Fokhagyma

A fokhagymát ősidők óta használják fájdalomcsillapításra, gyulladáscsökkentésre. Az apróra zúzott fokhagymát olívaolajjal keverve masszázsolajat készíthetünk, amely bedörzsölve gyorsan enyhíti a fájdalmat. Emellett fogfájásra, fülfájásra is hatékony.

Kapcsolódó termékek
Ezt láttad már?
Házi praktikák torokfájásra
Netamin Facebook oldal Netamin Tiktok oldal Netamin Instagram oldal Netamin Pinterest oldal Netamin Youtube csatorna Netamin kapcsolat oldal Black Friday modal háttér